ГоловнаПрес-центр → Урочисте відкриття найпотужнішого біогазого заводу на території «Рокитнянського цукрового заводу» у смт. Рокитне Рокитнянського району Київської області.

Урочисте відкриття найпотужнішого біогазого заводу на території «Рокитнянського цукрового заводу» у смт. Рокитне Рокитнянського району Київської області.

15 жовтня у м. Рокитному відбулося урочисте відкриття біогазового заводу потужністю 2,382 МВт на території ВАТ "Рокитнянського цукрового заводу".

 

 

Ініціатором, організатором та інвестором проекту «Біоенергія» став генеральний директор групи компаній «Сільгоспродукт» Юрій Бондарчук. Разом із головою адміністрації Юрієм Дідиком вони урочисто перерізали стрічку. Юрій Бондарчук присутніх з усіма технологічними процесами виготовлення біогазу з жому, кукурудзяного силосу, сорго, відходів органіки (газ із відходів). Після когенерації газ, який буде виділятися у результаті хімічної реакції, перетворюватиметься на електричну енергію, яка подаватиметься в загальнодержавну мережу за «зеленим тарифом». Із 44 мільйонів кубічних метрів газу, які планують отримувати, вироблятиметься 19 мегават електричної енергії і стільки ж теплової.

 

Для реалізації будівництва першої черги комплексу з виробництва електроенергії із біогазу було залучено кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальна сума інвестицій в будівництво склала 280 млн. грн.

 

Навіть перша черга даного комплексу є найпотужнішою біогазовою установкою в Україні та однією з найпотужніших у країнах СНД і Східної Європи. Виробленої електроенергії першої черги буде достатньо для забезпечення потреб близько 800 приватних будинків.

 

Юрій Бондарчук наголосив, що Рокитнянський біогазовий завод готовий опалювати соціальні об'єкти селища, даючи ціну на 5% нижчу, а у перспективі співпрацювати з великими тепличними комбінатами. Разом з тим, завдяки дефекату - екологічно чистому добриві, в якому є кальцій, фосфор й азот у рідкій і твердій фракціях, складова витрат на міндобрива у сільському господарстві значно знижується.

 

Відкриття біогазового заводу є дуже важливим для поліпшення соціально-економічного розвитку Київської області. Адже це – створення додаткових робочих місць, наповнення місцевого бюджету, забезпечення енергетичних потреб жителів Рокитнянського району.